İLÇEMİZDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HİZMETLERİ

19 Eylül 2017 Salı 14:51
Yaklaşık 5 yıldır ilçemizde İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetlerini yürütmekte olan, AYDAN ORTAK SAĞLIK GÜVENLİK BİRİMİ LTD. ŞTİ. geçtiğimiz günlerde iş yerlerinde denetimde bulundu. İş yeri sahipleri verilen hizmetlerden duyduğu memnuniyeti dile getirdiler.

Yaklaşık 5 yıldır ilçemizde İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetlerini yürütmekte olan, AYDAN ORTAK SAĞLIK GÜVENLİK BİRİMİ LTD. ŞTİ. geçtiğimiz günlerde başta Keresteciler Sitesi olmak üzere, hizmet verdiği işyerlerinde her yıl düzenlediği iç denetimlerini, şirket Denetçileri İş Güvenliği uzmanı, Vedat SEVER ve Ebru ÖZÜDURU ile gerçekleştirdi. Bu denetimlerde hizmet verilen işyerlerinde işveren ve çalışanlar ile birebir görüşmeler yapılarak tüm iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri yerinde incelendi.

Şirket yetkilisi Ali Kösem konu ile ilgili şunları söyledi. “ İzmir merkezli olan şirketimiz başta Balıkesir ve Dursunbey olmak üzere, Manisa ve Aydın’da da ulusal ve uluslararası mevzuat hükümlerine uygun olarak iş sağlığı ve Güvenliği hizmetlerini yürütmektedir. İş hayatında farklılık ve farkındalık yaratmak ve hizmet verdiğimiz işyerlerinde; kalite ve verimliliği ön plana çıkararak her aşamada İş Sağlığı ve Güvenliği bilincini oluşturmak şirketimizin temel çalışma prensibidir. Uzman kadromuz ile müşterilerimizin iş yerlerinde oluşabilecek iş kazası ve meslek hastalığı riskinin en aza indirilmesi, iş gücü ve çalışma günü kayıplarının önlenmesi, önleyici iş güvenliği kültürünün yerleştirilmesi ve dolayısıyla iş yaşamında verimliliğin arttırılmasını sağlamak ise ana hedefimizdir. Bu konuların yanında hizmet verdiğimiz iş yerlerinde, sosyal güvenlik ve idari işler konularında da her türlü desteği vermekteyiz. “

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği yasası kapsamında hizmet veren AYDAN OSGB; İş Güvenliği Uzmanları; Ahmet YILDIZ (A), Murat ALDOĞAN (B), Yusuf BALATLI (C), İdari İşler Yöneticisi; Ali KÖSEM ve İşyeri Hekimleri; Dr. Şerif Mehmet SAKARYA, Dr. Kadir KIZILTEPE, Dr. İsmail MERT, Dr. Ferhat DELİBAŞ ve Dr. Murat BAŞÇI gibi tanınmış tecrübe sahibi uzman kadrosuyla yoluna devam etmektedir.

İlçede hizmet vermekte olan firmadan, yaptığı hizmetler ve alt yapıyı hazırlamasından dolayı memnun olduklarını dile getiren iş yeri sahipleri özellikle yetkililerin sürekli olarak iş yerlerini kontrol edip eksikleri hatırlatmasından gerekli tedbirlerin alınması konusunda uyarılarda bulunmasından ve hem çalışanların hemde iş yeri sahiplerinin İş Güvenliği konusunda bilgilendirilerek kazaların önüne geçilmesi açısından gösterdikleri gayretlerden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek uzun süre çalışmak istediklerini belirttiler.http://www.dursunbey.com/ilcemizde-is-sagligi-ve-guvenligi-hizmetleri-h411438.html