Piknik Masası ve Kamelya'da En Sevdiğiniz Renk


Resulullah (sav) bir seriyye gönderdi ve birliğin başına Ensar'dan bir zat koydu ve askerlere komutanlarına itaat etmelerini emretti. (Sefer esnasında komutan, bir meseleden) öfkelenip: "Resulullah (sav) bana itaat etmenizi emretmedi mi?"dedi. Hepsi de: "Evet emretti!" dediler. "Öyleyse," dedi, "derhal bana odun toplayın!" Hemen odun toplanmıştı. Bu sefer: "Ateş atın!" emretti. Ashab (odun yığınına) ateş attı. Komutan: "İçine girin!" emretti. Girmek üzere ilerlediler. Ancak birbirlerinden tutup: "Biz, ateşten kaçarak Resulullah (sav)'a geldik (şimdi ateşe girmemiz olur mu?)" diyerek girmediler. Öyle durdular. Ateş söndü. Komutanın da öfkesi geçti. Bu vak'a Resulullah (sav)'a intikal edince: "Eğer girselerdi. Kıyamet gününe kadar bir daha ondan çıkamazlardı! Allah'a isyanda (kula) itaat yok! Taat masruftadır!" buyurdular.

Buhari, Megazi, 59, Ahkam, 4, Haberu'l-Vahid 1; Müslim, İmaret 40, (1840); Ebu Davud, Cihad 96, (262

Dursunbey için namaz vakitleri. İmsak: Güneş: Öğle: İkindi: Akşam: Yatsı: Kıble Saati:
Takımlar O G B M P
1Fenerbahçe24173454
2Galatasaray251310249
3Beşiktaş25138447
4Trabzonspor24107737
5Eskişehirspor25106936
6Sivasspor251131136
7Akhisar Belediye25106936
8Kasımpaşa2598835
9K. Karabükspor2598835
10Gaziantepspor251051035
11Bursaspor2597934
12Gençlerbirliği25941231
13Torku Konyaspor25841328
14Elazığspor25831427
15MP Antalyaspor25511926
16Ç.Rizespor25681126
17K.Erciyesspor25741425
18Kayserispor25471419
Şampiyonlar Ligi
UEFA Kupası
Küme Düşenler
İMKB 100
65.258
DOLAR
2,2315
EURO
3,0735
Cumhuriyet Altını
635,60
Copyright © 2010 Dursunbey.com - Tüm Hakları Saklıdır | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.